بنابراين از کشیدن دندان کمپرس یخ موثرترین شیوه برای تسکین

بعد از کشیدن دندان این کارها را انجام دهید

دسترس از کمپرس یخ، موثرترین شیوه برای تسکین مشکلات درون ۲۴ ساعت اولیه بنابراين از کشیدن دندان هست و ولي بنابراين از ۲۴ ساعت دیگر اثربخشی قابل توجهی ندارد. درون ضمن، کمپرس یخ باید ۱۵ دقیقه روی صورت قرار بگیرد و ۱۵ دقیقه برداشته شود و این روند بین ۱ تا ۲ ساعت ادامه پیدا کند.

۱٫ بعد از کشیدن دندان استراحت کنید

اولین کاری که بنابراين از کشیدن دندان باید انجام بدهید، استراحت کردن هست. شاید فکر کنید که حال‌تان کاملا خوب هست، اما حداقل درون ۲۴ ساعت اولیه هرگز نباید ورزش کنید یا فعالیت‌های بدنی زیادی انجام بدهید.موقع استراحت کردن نیز سرتان را طوری روی بالش قرار بدهید که کاملا صاف نباشد.

۲٫ بعد از کشیدن دندان اجازه بدهید تا روند لخته شدن خون انجام بگیرد

محل کشیده شدن دندان روی لثه‌ها باید روند لختگی را سپری کند، پوشش مناسبی رویش ایجاد شود و رفته‌رفته بهبود بیابد. بنابراين از کشیدن دندان، دندان‌پزشک حتما گاز بهداشتی روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد و از شما می‌خواهد که حداقل یک ساعت بنابراين از کشیدن دندان، اين را نسبتا محکم گاز بگیرید. این کار، فشار مناسبی روی زخم ایجاد می‌کند و به متوقف شدن هرچه زودتر خون‌ریزی کمک می‌رساند.

با این‌ حال، نباید این گاز بهداشتی را تا حد جویدن فشار بدهید. اگر هم گاز بهداشتی را برای مدت طولانی‌تری درون ناحیه مورد نظر نگه دارید، بهتر هست، اما باید اين را هر نیم ساعت (بسته به میزان خون‌ریزی) تعویض کنید. وقتی که لختگی شکل می‌گیرد، قسمت‌ مورد نظر نباید با زبان یا جسم دیگری تماس پیدا کند، چون این اتفاق به تاخیر درون بهبودی اين ناحیه منجر می‌شود. اگر خون‌ریزی تا چندین ساعت بنابراين از کشیدن دندان ادامه پیدا کرد، یک کیسه چای مرطوب و کاملا سرد روی ناحیه مورد نظر قرار بدهید. اسید تانیک Tannic acid موجود درون چای سیاه به شکل‌گیری روند لختگی کمک می‌کند.

۳٫ بعد از کشیدن دندان از کمپرس یخ دسترس کنید

 

با دسترس از یخ، یک کمپرس کاملا سرد تهیه کنید و روی بخشی از صورت بگذارید که عمل کشیدن دندان درون اين قسمت انجام شده هست. این کار به کاهش تورم ناشی از کشیدن دندان نیز کمک می‌کند. درحالی که شکل‌گیری تورم بنابراين از کشیدن دندان رایج نیست، اما درون بعضی از موارد نیز امکان دارد که تورم شدیدی درون گونه‌ها بنابراين از کشیدن دندان به‌ وجود بیاید. دقت داشته باشید که تورم بنابراين از کشیدن دندان فوری و بلافاصله ایجاد نمی‌شود، بلکه می‌تواند دیرتر شکل بگیرد و حداکثر نیز ۲ تا ۳ روز به طول بینجامد.