• تاریخ : ۱۸ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

آیا با دقت به ته رنگ پوستتان لوازم آرایش می‌خرید؟

ته رنگ پوست

پیدا کردن کرم پودری که با رنگ پوستتان هماهنگ باشد، همیشه کار دشواری هست. طبق گفته‌های جمی گرینبرگ، گریمور و آرایشگر معروف، بسیاری از ما برای آرایش از فونداسیونی دسترس می‌کنیم که رنگ اين مناسب رنگ پوستمان نیست!

به گفته فارسی لرنینگ به نقل از سرخاب سفیداب؛ فونداسیون ها و کانسیلرها درون رنگ‌های متفاوتی عرضه می‌شوند و شما باید بر پايه ته رنگ پوستتان، فونداسیون مناسب خود را خریداری کنید. مخصوصا درون خریدهای اینترنتی دانستن ته رنگ پوست، بیشتر اهمیت دارد. اگر ته رنگ پوستتان را ندانید درون گزينش فونداسیون‌ها دچار مشکل خواهید شد.

ته رنگ، رنگی زیر پوستی هست و هنگامی که رنگ پوستتان به مرور زمان و یا درون مواجهه با آفتاب عوض می‌شود ته رنگ پوست، تغییری نمی‌کند. فونداسیون‌ها معمولا برای سه ته رنگ سرد، خنثی و گرم توصیه می‌شوند. هم چنین ممکن هست ته رنگ صورت شما چیزی بین این سه گروه باشد مثلا خنثی و گرم.

برای کمک به گزينش بهترین فونداسیون، از گرینبرگ خواستیم تا راه‌های پیدا کردن ته رنگ پوست را به ما توضیح دهد. دقت داشته باشید که کاربرد این اصول برای انواع پوست از روشن گرفته تا تیره یکسان هست. به یاد داشته باشید که اگر خودتان قادر به بکار بردن این اصول نبودید، با یک گریمور یا آرایشگر متخصص، برای آنالیز پوستتان مشورت کنید.

ته رنگ سرد

کسانی که ته رنگ سرد دارند یا به اصطلاح خون سرد هستند، دقت کنند که پوستشان سایه‌هایی از صورتی، قرمز یا آبی دارد.

شما ته رنگ سرد دارید اگر:

  • – رگ های مچتان آبی یا بنفش باشد.
  • – طلای سفید بیشتر از طلای زرد به شما بیاید.
  • – وقتی زیر نور آفتاب به پوستتان نگاه کنید آبی رنگ به نظر برسد.

ته رنگ خنثی

اگر ته رنگ پوستتان خنثی باشد، پوستتان نه مایل به صورتی/قرمز/آبی هست و نه مایل به زرد/طلایی/هلویی، بلکه چیزی مابین این دو گروه هست.

شما ته رنگ خنثی دارید اگر:

  • – رگ های مچتان آبی-سبز باشد.
  • – هم طلای سفید و هم ظلای زرد به پوستتان بیاید.
  • – وقتی زیر نور آفتاب به پوستتان نگاه کنید سبز رنگ به نظر برسد.

 

ته رنگ گرم

کسانی که ته رنگ گرم دارند و به اصطلاح خون گرم هستند، پوستشان سایه هایی از رنگ زرد، طلایی و یا هلویی دارد.

شما ته رنگ گرم دارید اگر:

  • – رگ های مچتان سبز یا زیتونی باشد.
  • – طلای زرد بیشتر از طلای سفید به شما بیاید.
  • – وقتی زیر نور آفتاب به پوستتان نگاه کنید زرد رنگ به نظر برسد.

۳ نکته‌ی دیگر برای گزينش فونداسیون مناسب

اکنون که ته رنگ پوست صورتتان را شناختید، می‌توانید هشیارانه عمل کنید. درون هنگام تست کردن فونداسیون‌ها درون فروشگاه به این نکات که از زبان گرینبرگ گفته شده هست دقت کنید تا فونداسیون مناسب خود را خریداری نمایید:

۱. ابتدا پوستتان را آماده کنید

قبل از هرچیز پوستتان را تمیز و مرطوب کنید. گرینبرگ می گوید: “از شر سلول‌های مرده‌ی پوستتان خلاص شوید و زمینه‌ی پوست را آماده کنید. بدین صورت پوستتان به معنای واقعی رنگ پذیر تر می‌شود. اگر صورتتان عرق کرده باشد یا کاملا تمیز نباشد، رنگ فونداسیون به خوبی روی صورت مشخص نمی‌شود.”

۲. زیر نور کافی امتحان کنید

مطمئن شوید فونداسیون را زیر نور مناسبی تست می‌کنید. ایده‌ی خوبی هست که ابتدا اين را درون یک مکان تست کرده و سپس به مکانی دیگر با نور متفاوت بروید و ببینید که آیا هنوز هم به همان رنگ هست یا نه! لباس سفید بپوشید، چون لباس‌های رنگی ممکن هست ته رنگتان را تغییر دهند.

گرینبرگ هشدار می‌دهد که سعی نکنید رنگ صورتتان را با فونداسیون تغییر بدهید: “بهترین گزينش، انتخابی هست که مناسب و هماهنگ با پوستتان باشد. اگر احساس رنگ پریدگی کردید همیشه می‌توانید مقداری رژگونه یا برنز کننده دسترس کنید.”

۳. رنگی که بیشتر دیده می‌شود

درون گزينش فونداسیون، باید به سه قسمت از بدنتان دقت کنید: صورت، گردن و قفسه‌ی سینه. گرینبرگ اشاره می‌کند که رنگ هر سه قسمت می‌تواند باهم متفاوت باشد. “طبیعی ترین حالت این هست که فونداسیون‌تان را هماهنگ با رنگ گردن گزينش کنید.

اما شاید به دلیل اینکه سر و سینه ممکن هست درون معرض آفتاب باشند تیره تر از گردن به نظر می‌آیند.” برای هماهنگ کردن این سه قسمت، گرینبرگ توصیه می‌کند محصولی را گزينش کنید که هماهنگ با رنگی باشد که بیشتر از تمامي درون معرض دید هست. شما می‌توانید دو قسمت دیگر را با فونداسیون بپوشانید!

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما