• تاریخ : ۱۰ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

آخرین خبري از وضعیت مهدی قائدی بازیکن استقلال بعد از تصادف

تصادف مهدی قائدی : مهدی قائدی، هافبک – مهاجم جوان استقلال که برای کارهای مربوط به دانشگاهش به بوشهر رفته بود شب گذشته درون حادثه رانندگی مصدوم و روانه بیمارستان خلیج فارس شد.

تصادف مهدی قائدی

(نيوز جدید ۱۰ بهمن ۹۶ – ساعت ۲۰:۳۰ )

? قائدی به هوش آمد

?مهدی قائدی، بازیکن جوان تیم فوتبال استقلال که بامداد دوشنبه دچار سانحه رانندگی شده بود، لحظاتی پیش به هوش آمد.

?پزشکان بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بنابراين از عمل جراحی کبد قائدی، با کمک داروهای بیهوشی وضعیت این بازیکن را کنترل کرده بودند که به گفته پزشکان بیمارستان، وضعیت او به ثبات نسبی برسد.


(نيوز جدید ۱۰ بهمن ۹۶ – ساعت ۱۶:۰۰ )

به گفته پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان این مطلب، افزود: آقایان مهدی قائدی و احمدرضا شاکر به دنبال سانحه رانندگی درون بزرگراه امام علی(ع) شهر بوشهر مصدوم شده و توسط مرکز اورژانس به بیمارستان شهدای خلیج فارس انتقال یافته اند که درون این رابطه نمایندگان فدراسیون پزشکی ورزشی دوشنبه شب درون محل بیمارستان شهدای خلیح فارس حضور یافتند و درون اعلام کرد وگو با دکتر رحمانیان جراح عمومی و دکتر زارع زاده متخصص طب اورژانس و مدیر درمان این بیمارستان، از نزدیک درون جریان روند درمان قائدی و شاکر قرار گرفتند.

دکتر غلامرضا نوروزی افزود: حسب گفته دریافتی مهدی قائدی که به دلیل آسیب دیدگی شدید کبد دچار خونریزی شده بود بعد از تدابیر درمانی لازم جهت تثبیت وضعیت شوک به اتاق عمل انتقال و ترمیم کبد توسط، دکتر رحمانیان انجام شد. سپس به بخش مراقبت های ویژه منتقل وجهت پیشگیری از خونریزی های احتمالی بعدی، برای ایشان داروهایی بیهوشی تجویز و تنفس وی با دستگاه ونتیلاتور کنترل می‌ شود، ولي تمامي علایم حیاتی اش پایداراست.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: طبق آخرین گفته واصله از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه امروز(سه شنبه) کاهش دوز داروهای بیهوشی قائدی آغاز شده و خوشبختانه علائم حیاتی پایدار هست.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: متاسفانه احمدرضا شاکر به دلیل آسیب دیدگی درون ناحیه سر دچار تورم شدید مغزی شده و درون بخش مراقبت های ویژه بستری هست و طبق همین گفته وی درون کمای عمیق به سر می برد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ضمن تشکر از گروه درمانی بیمارستان شهدای خلیح فارس درون همکاری با هیات پزشکی ورزشی استان بوشهر از دوستداران ورزش خواست برای سلامتی این دو نفر دعا کنند.

همچنین بخوانید : ماجرای هک اینستاگرام مهدی قائدی و دایرکت های جنجالیش


(نيوز جدید ۹ بهمن ۹۶ – ساعت ۲۰:۰۰ )

نشست خبری جراح، خانواده و مدیر بیمارستان شهدای خلیج فارس از دقایقی قبل آغاز شد.

با اعلام احسان رحمانیان جراح مهدی قائدی طحال این بازیکن استقلال آسیب ندیده و تخلیه نشده هست.

درون ادامه این نشست مسؤولان بیمارستان خلیج فارس بوشهر اعلام کردند، شاکر همراه مهدی قائدی مرگ مغزی کامل نشده ولی درون کمای عمیق هست.

پزشک معالج او درون پاسخ به این سوال که آیا قائدی به تهران منتقل می شود، افزود: معلوم نیست قائدی چه زمانی از دستگاه جدا می شوند. اگر فردا یا بنابراين فردا جدا بشوند، باید به مدت یک هفته به صورت مطلق استراحت کنند تا شرایط آنها طبیعی شود ومطمئن شویم که خون ریزی ایشان را تهدید نمی کند و سپس درباره انتقال به تهران تصمیم گیری می کنیم.

دکتر جراح درباره میزان دوری قائدی از فوتبال، تصریح کرد: به نظر شخص من قائدی تا ۲ ماه اصلا نباید وزنه سنگین بلند کند.

رحمانیان درون ادامه افزود: حدود ساعت ۲ بامداد به بیمارستان خلیج فارس رسید؛ به دلیل خونریزی که داشت سطح هوشیاری نسبتا پایین بود. مشخص شد خونریزی داخل شکم وجود دارد اما طحال نیست. سریع داخل اتاق عمل رفتیم. داخل اتاق عمل خونریزی شدید وجود داشت اما کنترل شد.

جراح قائدی ادامه داد: نوع آسیب طوری هست که احتمال خونریزی مجدد طی روزهای اینده وجود دارد. این به اگاهی خانواده و پزشکان بیمار رسیده و گفتیم احتمال عمل مجدد وجود دارد. از صبح تاکنون که عمل تمام شده اصلا خونریزی اضافه نشده و علائم حیاتی پایدار بوده هست. آزمایش های بیمار به مرور درست شده و خودمان هم بیمار را به صورت عمدی بیهوش نگه داشتیم تا راحت تر با این استرس کنار بیاید و ان شاالله از فردا اگر شرایط محیا باشد، به هوش می آوریم.


او به همراه برخی دوستانش سوار بر ماشین درون حال برگشت از تماشای مسابقات فوتبال ساحلی بودند که خودروی آنها درون اتوبان امام علی (ع) بوشهر واژگون می‌شود.

درون سانحه واژگونی خودرو، به غیر از مهدی قائدی سه نفر دیگر هم درون ماشین بوده‌اند. دو نفر جراحات سطحی داشتند که بعد از مداوای سرپایی از بیمارستان ترخیص شدند. یک نفر درون آی سی یوست و مهدی قائدی هم به علت خونریزی داخلی به اتاق عمل رفته و بعد از انجام عمل، درون آی سی یو بستری شده هست.

آخرین وضعیت مهدی قائدی بنابراين از سانحه رانندگی

استقلال از ساعت ۱۴:۴۵ فردا (سه‌شنبه) درون مرحله نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رود و مهدی قائدی به علت محرومیت یکی از غایبان استقلال درون این مسابقه به شمار می‌رفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما