• تاریخ : ۷ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

به گفته فارسی لرنینگ به نقل از laplas.co؛ به منظور کشف گوهر واقعی آمریکای مرکزی و جنوبی به اقیانوس بروید و جزیره ها را بگردید. درون این مطلب از مجله گردشگری فارسی لرنینگ قصد داریم تا شما را با ۴ جزیره شگفت انگیز آمریکای لاتین آشنا کنیم.

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

همان طور که می بینید، جزیره ها اغلب درون یک کشور جزء جالب ترین و بکرترین مکان های اين محسوب می شوند. این مکان های تقریباً مجزا، بهترین جا برای غواصی، رسیدن به آرامش، شنا و امتحان کردن آب های برخی از سواحل جنگلی درون جهان می باشند.

۱.کایه کائولکر (Caye Caulker) درون بلیز

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

«کایه کائولکر»، یکی از دسته جزایر کوچک سواحل بلیز شمالی هست. «کایه کائولکر»، به دلیل آرامش بی نظیرش، از سایر جزایر «بلیزی» معروف تر هست.

هیچ کجای این جزیره، قانونی برای چگونگی پوشش پیدا نخواهید کرد و برای بسیاری از مشاغل مهم نیست که مشتریانشان با پای برهنه اين جا بروند.

محبوب ترین ساحل «کایه کائولکر»، «اسپلیت» (Split)، نام دارد. این منطقه، ساحلی هست که به وسیله ی یک خلیج کوچک ایجاد شده و این خلیج، قسمت شمالی این جزیره را از قسمت جنوبی اين جدا می کند. آب این جا آرام و تمیز هست.

صخره های مرجانی نزدیک به اين، از رسیدن امواج به ساحل جلوگیری می کنند. با شنا کردن و زیر آبی رفتن توسط لوله ی تنفسی درون ساعت دو بعدازظهر، می توانید از این ساحل زیبا لذت کافی را ببرید.

درون همان اطراف ساحل، مغازه هایی به چشم می خورد که انواع نوشیدنی های میوه ای بسیار خوش مزه را برای شما سرو می کند. از قسمت شمالی این جزیره به نام جنگل «کایه کائولکر»، که یکی از منابع جنگلی درختان همیشه سبز ساحلی به رنگ قرمز و سیاه کمیاب هست، دیدن کنید.

این درختان ریشه هایی دارند که درون آب های شور رشد می کنند. اين ها به عنوان محل سکونت گونه های کمیاب پرندگانی مانند «چکاوک نادر منگرُو» (mangrove)، به کار می روند.

از کرانه ی شرقی «کایه کائولکر»، صخره ی مرجانی بلیزی از دور دست دیده می شود. یعنی یک سایه ی آبی تیره که محل زندگی دسته ای از ماهی های غول پیکر و انگل هایی به رنگ نئون هست.

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

۲. باستی منتوز (Bastimentos) درون پاناما

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

جزیره ی «باستی منتوز»، بخشی از دسته جزایر جمهوری پاناما هست که «بوکاس دِل تورو» (Bocas del Toro) نامیده می شود. قسمت اعظم این جزیره، درون پارک ملی آبی جزیره ی «باستی منتوز» با مساحت ۲۴۱۹۷۷۵۲۸ مترمربع از حیات وحش قرار دارد و پذیرای کسانی هست که به دیدن اين جا می آیند.

این پارک، محل زندگی میمون ها، کوالا ها و هزاران گونه ی حشرات و دوزیستان هست. پارک ملی آبی جزیره ی «باستی منتوز»، چندین ساحل دارد که دیدن اين ها ارزشمند هست.

ساحل «قورباغه ی قرمز»، نام خود را از قورباغه هایی به رنگ روشن قرمز گرفته هست که درون اطراف این ساحل زیبا زندگی می کنند. این قورباغه ها سمی هستند، اما اگر شما اين ها را آزار ندهید، اين ها نیز به شما آسیبی نمی رسانند.

گردشگران به این جا می آیند تا شنا کنند و از آب آبی روشن و تمیزش لذت ببرند. شما نیز می توانید درون کلبه های طبیعی و زیبای حاشیه ی این جزیره و یا منازل لوکس کنار ساحل قورباغه ی قرمز بمانید و روزهای خوشی را برای خود به ارمغان بیاورید.

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

۳.جزیره ی ایزابلا (Isabela Island) درون اِکوادُر

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

جزیره ی «ایزابلا»، ایستگاه معروف بسیاری از سفرهای دریایی به سمت جزایر«Galàpagos» هست. این جزیره، برخی از پرطرفدارترین و کمیاب ترین مکان های غواصی و شنا را دارا هست.

این مکان ها به دلیل تنوع باورنکردنی گیاهان، حیوانات دریایی و امکان شنا درون کنار نهنگ ها، دلفین ها و شیرهای دریایی اش شهرت دارد.

جزیره ی «ایزابلا»، بزرگ ترین جزیره ی «Galàpagos» هست و نسبت به تمام جزایر موجود درون مجمع الجزایر، دارای لاک پشت های «گالاپاگوزی وحشی» بیشتری می باشد.

درون جنوبی ترین قسمت «ایزابلا»، می توانید مرکز پرورش این لاک پشت ها را ببینید که اولین گام درون راستای احیای جمعیت رو به انقراض اين ها هست. کسانی که به پرندگان علاقه دارند، باید به جزیره ی «ایزابلا»، که یکی از بهترین مکان های اين ها هست، بروند.

این جزیره، تنها مکان موجود درون دنیا هست که می توان درون اين «سهره های مانگرُو»، که اخیراً تبدیل به گونه ای درون حال انقراض شده هست را یافت. مرغ های آبزی مانند پنگوئن های «هُمبُلت»، غاز ها، و قره غازها، جمعیت ساحل را تشکیل داده اند و گاهی اوقات برای صید ماهی به داخل آب می روند.

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

۴. جزایر شناور یوروز (Uros Floating Islands) درون پِرو

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

جزایر شناور «یوروز»، مجموعه ای از چهل جزیره ی مصنوعی واقع درون قسمت غربی دریاچه ی «تیتیکاکای» پِرو هست. این جزایر، گذرگاه کوتاهی از شهر «پِرویان» کشور پونو، هستند.

مردم این جزیره، «نی های توتورا» که از ته دریاچه رشد می کنند را به هم بافته و جزیره ایجاد کرده اند. بر پايه افسانه ای محلی، مردمان «یوروز»، این جزایر را برای فرار از غارت هندیان مرکز پِرو ساختند. «یوروزی ها»، خود را برای ساخت جزایر محدود نمی کنند.

مردمی که این جا زندگی می کنند، لباس هایی سنتی که از پارچه هایی به رنگ روشن دوخته شده اند، را می پوشند. اين ها، قایق های کوچک را نیز از همان نی های شنی ای می سازند که برای ساخت جزایر به کار می برند.

شما می توانید یکی از این قایق ها را سوار شوید و درون جزایر اطراف گشتی بزنید. درون جزایر «یوروز»، هیچ هتلی وجود ندارد، اما می توانید درون یکی از هتل های کنار دریاچه ی «تیتیکاکای پونو» بمانید.

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین4 جزیره دیدنی آمریکای لاتین

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما