• تاریخ : ۸ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

چگونه باید با دست‌های سالخورده و چروکیده مقابله کرد؟

young_womans_hands

برای پیشگیری یا درمان صورت سالخورده، محصولات متعددی درون بازار پیدا می‌شود، اما درباره‌ی دستهای سالخورده به سختی چیزی پیدا خواهید کرد.

به گفته فارسی لرنینگ به نقل از سرخاب سفیداب؛ حقیقت این هست که دو اندامی که می‌توان از اين، سن واقعی یک خانم را فهمید، زانوها و دست‌های اوست! درست هست که گمان می‌رود نمی‌توان پیری زانوها را اصلاح کرد، یا حداقل به این راحتی‌ها هم نیست، اما با یک روتین منظم مراقبت از پوست، می‌توان از سالخورده شدن دست‌ها پیشگیری کرد.

درون این مطلب راه‌هایی را برای مراقبت از دستتان خواهید آموخت که این موضوع را به مراتب برایتان تعدیل خواهد کرد.

۱. دستکش بپوشید

درون زمستان، یا هر زمانی که دست‌هایتان درون معرض آسیب قرار دارد (مثلا زمانی که درون حال رسیدگی به گیاهانتان هستید یا ظرف می‌شویید) با پوشیدن یک جفت دستکش از دست‌هایتان محافظت کنید.

۲. کرم ضد آفتاب مناسب دسترس کنید

بله درست هست؛ کرم ضد آفتاب برای پوست‌های جوان‌تر راه حل خوبی هست، چرا که محصولی برای پیشگیری هست، نه درمان. برای پیشگیری از پیری پوست، از کرم ضد آفتاب بر روی صورتتان دسترس کنید، اما دست‌هایتان را نیز بی بهره نگذارید! از کرمی با SPF 15 یا SPF 30 دسترس نمایید.

۳. هر شب مرطوب کننده دسترس کنید

تنها یک اقدام ساده مثل دسترس از کرم‌های مرطوب کننده، می‌تواند یک تغییر بزرگ درون پوست شما بوجود بیاورد. بنابراين از اینکه دوش گرفتید، یا بنابراين از اینکه دست‌هایتان را شستید، از کرم دست دسترس کنید تا پوستی جوان پیدا کنید. قبل از اینکه هر کرمی را گزينش کنید، حواستان باشد که تولید کلاژن جزو خاصیت‌های کرم مورد نظرتان باشد. این موضوع خیلی کمک می کند.

۴. کرم های بر پایه‌ی پپتید را امتحان کنید

با افزایش سن، به تدریج رگ‌های زیر پوست نمایان می‌شوند. بهمین دلیل پیشنهاد می‌شود از کرمی دسترس کنید که حاوی اجزائی همچون پپتید، رتینول و دیگر محرک‌های رشد باشند تا کمبود کلاژن را هدف قرار دهند.

۵. از آنتی اکسیدان‌ها غافل نباشید

برای پیشگیری از آسیب‌هایی که بخاطر خورشید دیده می‌شود (که پشت هر دو دست نیز همیشه تحت تابش نور خورشید هست و به مرور لک‌های تیره‌ای به خود می‌بیند)، کرم یا سرمی به دست‌هایتان بمالید که حاوی آنتی اکسیدان باشد. این کرم‌ها از رسیدن اشعه‌ی UV به پوست و درون نتیجه آسیب رساندن به اين جلوگیری می‌کنند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما