• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

دستگیری ساندرا آویلا بلتران یکی از خطرناک ترین زنان قاچاقچی درون دنیا

خطرناک ترین زنان قاچاقچی

«ساندرا آویلا بلتران» یکی از خطرناک ترین زنان قاچاقچی درون دنیاست، به خاطر مسیری که برای قاچاق گزينش کرده بود از طرف وب سايت ها، «ملکه اقیانوس آرام» لقب گرفت.

ساندرا درون اکتبر ۱۹۶۰ درون مکزیک و درون خانواده ای به دنیا آمد که همگی از اعضای کارتل معروف «گادالاجارا» به رهبری رافائل کارو بودند که از مکزیک هرویین و ماری جوانا به آمریکا می برد. پدربزرگ ساندرا، به جرم قاچاق مواد مخدر به ۴۰ سال حبس محکوم شده بود.

درون خانواده مادری هم که قاچاق کوکایین از کوچک ترین کارهای خلافی بود که انجام می شد. به سبب داشتن چنین خانواده ای، ساندرا از همان نوجوانی با مشهورترین و بزرگ ترین قاچاقچیان مکزیک ملاقات کرده و اين ها را می شناخت.

دستگیری ساندرا آویلا بلتران توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر

 

ساندرا دو بار ازدواج کرد، هر دو همسر او، افسران سابق پلیس بودند که از کار خود استعفا داده و به باندهای قاچاق ملحق شده بودند، هر دو نفر اين ها هم درون نهایت توسط قاتلان اجاره ای کشته شدند. بنابراين از اين، ساندرا با فردی به نام «خوان رامیرز» با نام مستعار ببر آشنا شد و همان زمان بود که توسط او به سرپرستی یکی از باندهای قاچاق درون کلمبیا گزينش شد.

اين ها کوکایین را از کلمبیا توسط کشتی از اقیانوس آرام به کشورهای دیگر می فرستادند. درون یکی از این سفرها درون سال ۲۰۰۱ کشتی با ۹ تن کوکایین به دست پلیس افتاد و رامیرز نیز دستگیر شد و از اين زمان به بعد بود که ساندرا به عنوان رهبر کل کارتل رامیرز گزينش شد.

درون سال ۲۰۰۲ پسر ساندرا ربوده شد و آدم ربایان از او درخواست پنج میلیون دلار پول کردند ولی ساندرا موفق شد بدون دخالت پلیس، پسر خود را نجات دهد اما این کار او سبب شد که نیروهای پلیس مشکوک شوند که کسی هنوز راه رامیرز را ادامه می دهد. چهار سال طول کشید تا ۳۰ تیم مختلف پلیس فدرال، موفق به دستگیری ساندرا درون مکزیکوسیتی بشوند.

او به غیر از قاچاق مواد مخدر از کلمبیا به مکزیک، به میلیاردها دلار پولشویی و داشتن سلاح بدون مجوز نیز متهم شد. ساندرا بنابراين از سپری کردن مدتی از محکومیتش درون آمریکا درون سال ۲۰۱۵ آزاد شد و به مکزیک رفت. جالب اینجاست که حالا ساندرا درون مکزیک از محبوبیت زیادی برخوردار هست و مردم او را به عنوان یک زن پیروز و مبارز و بازرگان حرفه ای می شناسند.



اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما