• تاریخ : ۲۸ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد درون انگلیس گفتند که بعد از گذشت سه ساعت از مصرف مواد غذایی، به اندازه دو یا سه قاشق چربی درون منطقه دور کمر ذخیره می شود. این تحقیقات نشان داد: مصرف غذا درون ساعات پایانی روز احتمال ذخیره چربی درون اطراف کمر را افزایش می دهد و این روند برخلاف تصور رایجی هست که می گوید افزایش وزن روندی تدریجی هست و چربی غذا از شکم به خون منتقل می شود و عضلات هنگام نیاز از اين دسترس می کنند.

چربی ها بعد از گذشت یک ساعت از خوردن غذا حل شده و به شکل قطره های کوچک وارد جریان خون می شوند و سپس قبل از جذب  و ذخیره شدن درون بدن حرکت می کنند. این روند بسیار سریع اتفاق می افتد و سلولهای موجود درون بافت چربی منطقه کمر قطرات چربی موجود درون خون را جذب کرده و برای ذخیره سازی وارد سلول می کنند.

مقادیر اندکی چربی درون وعده صبحانه ذخیره می شود اما میزان جذب چربی درون وعده نهار به علت تغییرات هورمونی درون طول روز دو برابر می شود و روند جذب چربی ها را درون منطقه دور کمر تسهیل می بخشد. اگر فرد درون مصرف غذا زیاده روی کند چربی ها وارد مرحله سوخت و ساز نشده بلکه به سرعت درون بدن ذخیره خواهند شد و وزن شروع به زیاد شدن خواهد کرد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما