• تاریخ : ۱۳ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

راهنمای سفر ایمن درون تعطیلات عید

اینکه تعطیلات سال نو برای شما چقدر ادامه داشته باشد به خودتان بستگی دارد. اگر شما همانند میلیون ها نفر دیگر درون این کشور بزرگ هستید، به جایی می روید که بتوانید درون آنجا تعطیلات را با خانواده و دوستان خود جشن بگیرید. فارغ از مسافت سفرتان، برای رسیدن به مقصد باید مطمئن باشید که به هرحال با حداقل یک یا دو حادثه پیش بینی نشده مواجه خواهید شد.

درون اینجا راهنمایی هایی برای سفر امن بیان کرده ایم تا از سفر خود درون مدت تعطیلات لذت ببرید.

نکته ۱: تنها یک چمدان بردارید

راهنمای سفر ایمن درون تعطیلات عید

محدود کردن خود به یک چمدان قانون بسیار خوبیست مخصوصا درون زمان سفرهای عید بنابراین چمدان خود را بسیار هوشمندانه ببندید و از برداشتن وسایل غیر ضروری کاملا پرهیز کنید. برای بستن چمدان شهر مقصد و اقامتگاهتان بسیار درون وسایل مورد نیاز تاثیر می گذارد. مثلا اگر اقدام به رزرو هتل درون کیش نموده و هتل شما امکانات بسیار کامل و تمامی وعده های غذایی را شامل می شود قاعدتا به وسایل بسیار کمتری نیاز دارید نسبت به زمانی که یک سفر جاده ای طولانی به شهرهای شمالی داشته و چند روزی را هم قصد دارید درون جنگل و درون چادر بگذرانید. سبک سفر کردن شما از انتظار طولانی برای دریافت چمدان راحت کرده و درون زمانتان بسیار صرفه جویی می کند.

نکته اضافی: استراتژی تنها یک چمدان برای خانواده هایی با بچه های کوچک می تواند سخت باشد، اما کودکان از اینکه آنها را درون مسائل سفر دخیل کنید لذت می برند. بنابراین یک چمدان کوچک چرخ دار برای وسایل کودکتان اختصاص داده و مسئولیت اين را به کودک بسپارید.

نکته ۲: تلفن همراه خود را شارژ کنید

راهنمای سفر ایمن درون تعطیلات عید

تلفن همراه شاهراه زندگی شما درون سفر هست. این به شما کمک می کند بلیط های پرواز و کنسرت ها، تاییدیه های سفر، رسیدها و واچر رزرو هتل خود را پیگیری کنید. موبایل همچنین بهترین وسیله ای هست که شما را از دردسرهایی مانند گم کردن مسیر و ماندن درون ترافیک دور نگه میدارد. بنابراین قبل از رفتن به سفر اين را شارژ کنید و شارژر خود را درون کیف شخصی خود و آماده دسترس نگه دارید.

نکته اضافی: تمامي چیز هوشمند شده هست، از جمله چمدان هایی که هم اکنون می توانند تلفن همراه شما را شارژ کنند و زمان زیادی کار کنند.

نکته ۳: ایمنی اولیه درون جاده را درون نظر بگیرید

راهنمای سفر ایمن درون تعطیلات عید

اگر شما با ماشین مسافرت می کنید، ایمنی باید اولویت شما باشد. درون حالی که تلفن شما می تواند شاهراه زندگی شما درون حین پرواز باشد، دسترس از اين درون طول مسافرت جاده ای می تواند کشنده باشد، بنابراین درون حین رانندگی پیام ننویسید. اکثر کسانی که درون عید قصد سفر به پایتخت را داشته و اقدام به رزرو هتل درون تهران نموده اند سفر جاده ای با خودرو شخصی را گزينش خواهند کرد. بنابراین یک ایده خوب برای این افراد این هست که ماشین خود را پیش از سفر به طور کامل از لحاظ ایمنی بررسی کنند. کنترل تایرها (بررسی باد آنها با پازدن)، مایعات (ضد یخ و روغن)، باطری (اگر بیشتر از سه سال از عمر اين گذشته هست اين را عوض کنید) و به همراه داشتن یک کیت اضطراری که شامل غذا، پتو، آب و یک بیل برف هست، درون صورت سرد بودن مقصد سفر باید از اولویت های سفر شما باشد.

نکته اضافی: برای اینکه از ساعات شلوغ ترافیک به دور باشید و همچنین به منظور پیشی گرفتن از سایر مسافران، سفر خود را از ساعات اولیه صبح (ساعت ۳ صبح !) شروع کنید.

نکته ۴: سطح هوشیاری را حفظ کنید

بله، هنگام مسافرت تمامي چیز ممکن هست اشتباه پیش برود. زمانی که مشکلاتی هنگام رفتن پیش می آید، من راهی را پیدا کرده ام که درون اين زمان می تواند به من کمک کند و اين تکرار چند عبارات آرام بخش کلیدی می باشد. شما همچنین می توانید مدیتیشن را تمرین کنید اگر چند لحظه ای را درون هنگام انتظار برای سوار شدن به هواپیما یا درون مکان استراحت وقت داشته باشید.

نکته اضافی: ارتباط مغز و ذهن قوی هست و شما می توانید از طریق تمرین تنفس بدن خود را آرام کنید. درون ۵ شماره نفس عمیق بکشید، دهان خود را ببندید و درون ۷ تا ۱۰ شماره، نفس خود را به آرامی بیرون بدهید. این سرعت ضربان قلب شما را کاهش می دهد و احساس شما را بهتر می کند.

سفری ایمن و شاد داشته باشید…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما