• تاریخ : ۹ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

beautiful-skin

سالخورده شدن و همین‌طور بوجود آمدن علائم سالخوردگی بر پوست اجتناب‌ناپذیر هست. به طوری که محققان و دانشمندان علم پزشکی درون سراسر دنیا با وجود تحقیقات فراوان درون زمینه‌ی کاهش سرعت روند پیری و همچنین کاهش علائم سالخوردگی درون انسان، کماکان درگیر این موضوع هستند.

اگرچه انسان‌ها هنوز نتوانسته‌اند برای مقابله با پیری یا توقف روند پیر شدن راه حلی بیابند، اما به راه‌های خوبی درون زمینه‌ی جوانسازی دوباره‌ی پوست سالخورده دست پیدا کرده‌اند. درون این مطلب، نکاتی را درون زمینه‌ی اینکه چطور می‌توانید پوستتان را دوباره جوان کنید خواهید آموخت.

۱. کرم ضد پیری مناسب بخرید

یکی از مهم‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، این هست که محصولات مراقبت از پوست و ضد پیری با کیفیتی گزينش کنید. برای نتایج بهتر و موثرتر، همیشه کرمی را گزينش کنید که حاوی مقادیر بیشتری ویتامین آ هست. چرا که ویتامین آ، درون کاهش سرعت روند سالخوردگی نقشی حیاتی بازی می‌کند و به لایه‌های عمقی پوستتان مواد مغذی رسانده و ظاهری درخشان به اين می‌دهد.

بعلاوه برای اینکه نتایج دسترس از چنین کرم‌هایی برایتان مشهود باشد، باید آنرا بطور منظم و طبق روش دسترس‌ای که روی بسته‌بندی‌اش نوشته شده و یا مطابق نظر متخصص پوستتان از اين دسترس کنید.

۲. نرم افزار‌ی غذایی‌تان را مدیریت کنید

یک نرم افزار‌ی غذایی سالم و مغذی کلید دستیابی به پوستی جوان و زیبا هست. مقدار زیادی غذاهای پروتئینی، انواع میوه، سبزیجات و غلات کامل را درون نرم افزار‌ غذایی روزانه‌تان بگنجانید. ویتامین‌ها و مواد معدنی یافت شده درون میوه‌ها و سبزیجات، پوست شما را تغذیه می‌کنند تا درخشان و زیبا شود.

همچنین سلول‌های آسیب دیده‌ی پوست که معمولاً سبب می‌شوند پوست شما خشک و زبر بنظر برسد را نیز ترمیم می‌کنند. درون کنار این موضوع، نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب درون روز از اینکه پوست شما خشک و دهیدراته شود جلوگیری کرده و همچنین سموم مضر و آلودگی‌های بدنتان را نیز از بین می‌برد.

۳. از پوستتان درون برابر آفتاب محافظت کنید

اشعه‌های UV خورشید، مقدار رادیکال‌های آزاد را درون بدنتان افزایش می‌دهد و سرانجام به سلول‌های سالم پوستی‌تان آسیب رسانده که سبب خواهد شد شاهد چین و چروک و افتادگی زودرس پوستتان باشید.

اگر برایتان مقدور بود، بدنتان را درون معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید، مخوصا هنگام ظهر، یعنی زمانی که خورشید درون درخشان‌ترین حالت خود قرار دارد.

همیشه هنگامی که می‌خواهید به فضای آزاد بروید، پوستتان را با یک کرم ضد آفتاب با کیفیت و حاوی SPF بیشتر از ۱۵ بپوشانید. کرم ضد آفتاب از پوست شما درون برابر اشعه‌های مضر UV محافظت نموده و همچنین از اینکه پوستتان آفتاب سوخته شود جلوگیری می‌کند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما