• تاریخ : ۱۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

۵ راه افزایش عملکرد درون خانه، بدون اینکه وقت مفید برای فرزندان‌تان کاهش یابد

افزایش کارایی درون منزل

پیش بردن کارهای روزانه با وجود فرزندان، نیازمند نرم افزار ریزی بهتر و منظم هست که درون این مقاله به اين می پردازیم:

به گفته فارسی لرنینگ به نقل از پروشات؛ اگر نرم افزار ریزی مناسبی داشته باشید می توانید تمام کارها را انجام دهید و درکنار اين برای فرزندان تان هم وقت بگذارید. فقط باید به مسائل جور دیگری نگاه کنید. دراینجا ۵ پیشنهاد برایتان آورده ایم:

۱. قبل از فرزندان‌تان از خواب بیدار شده و ۵ دقیقه برای خودتان کاری انجام دهید

اگر دارای فرزند باشید می دانید که داشتن زمانی برای خود چقدر باارزش هست، زیرا حتی اگر به حمام بروید بازهم کسی مزاحم تان می شود. اگر می خواهید ۵ دقیقه زمان برای خودتان داشته باشید بنابراين قبل از فرزندان تان بیدار شده و برای خودتان کاری انجام دهید. درون تنهایی یک فنجان قهوه بنوشید، کتاب یا مجله بخوانید و از تنهایی خود لذت ببرید. هرکاری که دوست دارید، همان را انجام دهید.

دراین زمان که برای خودتان هست لازم نیست کارهای خانه را انجام دهید تا میزان عملکردتان افزایش یابد. سپس با آرامش خاطر روز خود را شروع کرده و حتی درون برخورد با فرزندان تان نیز صبورتر خواهید بود. این را هم بدانید که حتما نباید همیشه زودتر از فرزندان خود بیدار شوید، اما اگر توانستید به زحمتش می ارزد.

این کار آنقدر برای شما لذت بخش خواهد بود که روزهای بعد زودتر بلند خواهید شد.

۲. هر روز زمان خاصی را برای فرزندان‌تان صرف کنید

اگر شاغل هستید بنابراين می دانید که درون رابطه با فرزندان تان وظایف بیشتری دارید. قبل از خارج شدن از خانه باید ان ها را آماده کنید، شام حاضر کنید، درون انجام تکالیف شان کمک کنید، و یا اين ها را حمام کنید. بنابراین این مدت زمانی که صرف ان ها می شود، باکیفیت نیست.

به نرم افزار تان نگاهی بیندازید و ببینید که چه زمانی را می توانید با فرزندان خود بگذرانید که کار دیگری نداشته باشید. همان زمان را برای دقت کردن به فرزندان خود، گزينش کنید.

آیا بین زمانی که به خانه می رسید و شام حاضر می کنید، ۳۰ دقیقه وقت دارید؟ یا ۲۰ دقیقه بعد از شام؟ نظرتان درباره اين ۱۰ دقیقه ای که اين ها صبحانه می خورند، چیست؟ هر زمانی که گزينش کردید، باید درون اين زمان بر فرزندان تان تمرکز کنید، نه اینکه تلویزیون تماشا کنید، با تلفن همراه مشغول شوید یا کارهای دیگر انجام دهید. تمامي ان کارها را کنار گذاشته و برای فرزندان تان وقت مفیدی صرف کنید.

این کار به نظر آسان می رسد اما کار مشکلیست.

۳. اگر کاری برای انجام دادن وجود دارد (و می‌توانید همان لحظه اين را انجام دهید) بنابراين اين را انجام دهید

اگر درون کنار فرزندان خود هستید اما وقت مفیدی سپری نمی کنید، اگر کاری وجود دارد فکر نکنید چون درون کنار فرزندان خود هستید  نمی توانید اين را انجام دهید. شما وقت مفیدی با ان ها گذرانده اید، بنابراين اگر حالا کاری انجام دهید اتفاقی نخواهد افتاد.

اگر کارها را به سرعت انجام دهید روی هم انباشته نخواهند شد. درنتیجه عملکردتان درون خانه افزایش خواهد یافت. بااین کار نه تنها به وظایف دیگرتان هم می رسید، بلکه با کوهی از کارهای انجام نشده مواجه نخواهید شد.

۴. اگر کاری برای انجام دادن وجود دارد و شما نمی‌توانید همان لحظه اين را انجام دهید، زمان خاصی برای انجام دادن اين گزينش نمایید

ممکن هست خیلی از کارها را نتوانید همان لحظه انجام دهید. اشکالی ندارد، اما تا وقتی که مدام ان ها را به تاخیر نیندازید. این کار اشتباست و برای والدین “بعدا” هرگز نمی آید. باید زمان مشخصی برای انجام اين گزينش کرده و برای انجام ان نرم افزار ریزی کنید.

همین که چیزی را میبینید یا به اين فکر می کنید، درون تلفن خود یک هشدار تنظیم کنید. زمانی را برای انجام اين گزينش کنید که واقعا بتوانید اين را انجام دهید. سپس زنگ هشدار انجام کار را به شما یادآوری خواهد کرد. بنابراين نگران فراموش کردن اين نباشید.

۵. ببینید که آیا کارهای خانه را درون زمان مناسب انجام می‌دهید یا خیر

فقط به این خاطر که همیشه کارهای تان را درون زمان خاصی انجام داده اید، نرم افزار ریزی نکنید. از خودتان بپرسید که آیا اين زمان بهترین فرصت برای انجام اين هست یا خیر؟ آیا می توانید اين کار را درون زمان دیگری انجام داده و ان فرصت را برای فرزندان تان صرف کنید؟

من همیشه آخر هفته به خرید می روم. چند روز پیش متوجه شدم که اگر روز دیگری به خرید بروم، می توانم صبح جمعه را با با خانواده بگذرانم. مجبور نیستم که هر جمعه ساعت ۷  از خانه خارج شوم، فقط به این دلیل که خرید را انجام دهم و تا قبل از نهار وقت بیشتری برای خود داشته باشم. می توانم عصر که بچه ها خواب هستند به خرید بروم. درون نتیجه ۲ ساعتی را که باید با فرزندانم بگذرانم به هدر نداده ام. تا قبل از این هرگز از خودم نپرسیده بودم که آیا می توانم این زمان را تغییر دهم یا خیر.

این تغییرات کوچک می توانند تاثیر بزرگی روی زندگی روزانه تان داشته باشند. این پیشنهادها را انجام داده و تغییرات را مشاهده کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما