• تاریخ : ۲۰ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

خلاصه داستان و بازیگران سریال عروس استانبول

سریال عروس استانبول (به ترکیه ای : istanbullu gelin) با بازی اوزجان دنیز و آصلی انور ساخته شده هست. ثریا دختری جسور و مهربان هست که درون دوران بچگی پدر و مادر خود را از دست داده و به همراه خاله اش زندگی می کند.

سریال عروس استانبول از یک داستان واقعی اقتباس گرفته هست، داستان عشق فاروک و ثریا درون بین مردم زبانزد بوده هست.

عروس استانبول

او درون رشته موسیقی تحصیل کرده و از این راه زندگی خود و خاله اش را می گذراند. تا اینکه به صورت اتفاقی با فاروک که جوانی بسیار جذاب و ثروتمند هست، آشنا شده و این دو عاشق یکدیگر می شوند.

فاروک با سه برادر و مادرش درون یک عمارت بسیار باشکوه درون بورسا زندگی می کند. سبک زندگی ثریا مدرن و آزاد هست اما فاروک جوانی هست که به سنت های قدیمی و خانوادگی پایبند می باشد.

این اختلاف نظرها و فاصله طبقاتی خانواده ها سبب بوجود آمدن مشکلاتی پیش روی این عشق می شود. درون نهایت این زوج با وجود مشکلات بسیار و مخالفت مادر فاروک، ازدواج می کنند و ثریا از استانبول به شهر بورسا به خانه پدری فاروک نقل مکان می کند.

مشکلاتی که درون این خانه باشکوه میان او و خانواده همسرش پیش می آید داستان اصلی این سریال را بوجود می آورد. همچنین مشکلاتی که دشمن این خانواده برایشان بوجود می آورد نیز درون زندگی و عشق میان ثریا و فاروک تاثیر دارد. به هم رسیدن و آمیخته شدن دو سبک زندگی مختلف موضوع اصلی این سریال را تشکیل می دهد.

عروس استانبول

خلاصه داستان سریال عروس استانبول :

ثریا دختری تنهاست که پدر و مادر خود را درون بچگی از دست داده هست و به همراه خاله خود درون شهر استانبول زندگی میکند. ثریا زندگی خود را با کار نوازندگی و خوانندگی میگذراند.

خانواده بوران یکی از اصیل ترین و ثروتمندترین خانواده های شهر بورسا می باشد. این خانواده دارای چهار فرزند پسر به نامهای فاروک ، فیکرت ، عثمان و مراد می باشد که به همراه مادر خانواده یعنی اسما سلطان درون یک عمارت بزرگ درون شهر بورسا زندگی میکنند.

فاروک و برادرانش درون استانبول با مهمانان خارجی خود یک قرار کاری دارند و برای استراحت مهمانان خود را به کافه ای میبرند که از قضا ثریا نیز اون روز بجای دوست صمیمی اش دلارا که درون اين کافه نوازندگی میکند و ان روز به علت سرماخوردگی از ثریا میخواهد که بجای وی به کافه برود.

عثمان که بیماری آسم دارد جلوی کافه حالش بد می شود و ثریا که او را درون این حال میبیند بهش کمک میکند تا حالش خوب بشه.

فاروک ثریا را که ان شب بجای دوستش درون اين کافه مشغول نوازندگی بود را می بینید عاشقش میشود و ثریا هم از فاروک خوشش میاد ولی به روی خودش نمیاره. بالاخره بعد از چند روز و یکم ناز کشی ? فاروک ثریا را راضی میکند باهاش ازدواج کند. با این ازدواج مشکلات زیادی درون انتظار این دو هست.

اسما مادر فاروک یک زن سنتی و اصیل هست که برای پسران خود رویاهایی دارد و قصد دارد برای آنها دختران با اصل و نسب و هم سطح خانواده خودشان بگیرند و از قبل برای فاروک دختری به اسم ایپیک را هم نشان کرده بود اما آشنایی فاروک با ثریا تمامي رویاهای اسما را بر باد میدهد.

عروس استانبول

فاروک به همراه ثریا به بورسا و عمارتشان میرود تا ضمن آشنایی ثریا با خانواده اش مقدمات عروسی را هم فراهم کنند. اما با ورود ثریا به عمارت با برخورد سرد اسما روبرو میشود و این برخورد نشان از شروع مشکلات هست اما ثریا مطمئن هست که بخاطر عشقی که بینشون هست میتواند نظر اسما را هم نسبت به خودش تغییر دهد. با وجود مخالفت اسما فاروک و ثریا عروسی میکنند.

عروس استانبول

اسما نیز ایپک را که برای فاروک درون نظر داشته برای فیکرت خواستگاری میکند و ایپک را برای وی میگیرد. اما ایپک عاشق فاروک بود و از فیکرت خوشش نمیاد. با اضافه شدن ایپک به خانواده بوران ، کار ثریا سختتر میشود چون علاوه بر اسما باید با حیله های پنهانی ایپک هم مقابله کند. از عشق ایپک به فاروک کسی نيوز ندارد و ایپک هم از کوچکترین فرصت ها برای برهم زدن رابطه ثریا و فاروک دسترس میکند.

زندگی با تمامي سختی ها و خوشی هایش درون گذر هست اما روزهای سختتری درون انتظار ثریا و خانواده بوران می باشد.

خانواده بوران یک دشمن پنهان نیز دارند. این دشمنی داستانی دراز دارد و مربوط با زمانهای خیلی گذشته و زمانی که فیضی پدر خانواده بوران زنده بود بر میگردد.

فیضی همسر اسما موقعی که زنده بوده و درون دوران جوانی به دور از چشم خانواده خود یک زن دیگر نیز داشته هست و از این زن یک فرزند پسر به اسم آدم نیز داشته هست. آدم که درون کودکی شاهد رفتارهای بد پدرش با مادر خود بوده از لحاظ روانی مشکلاتی دارد و حالا که بزرگ شده هست به شهر بورسا آمده تا از خانواده پدرش انتقام بگیرید.

شاید درون بین این تمامي اتفاقات و خبرهای بد ، شنیدن نيوز حاملگی ثریا تنها نيوز خوش برای خانواده بوران باشد.اما این نيوز خوش دوام زیادی ندارد. چون زنی به اسم بگوم وارد خانواده میشود.

بگوم یک پزشک هست و چندین سال قبل با فاروک رابطه داشته هست. اما یک روز به طور ناگهانی و بدون نيوز فاروک از بورسا میرود و دیگر ازش خبری نمیشود. و حالا بنابراين از ۱۰ سال دوباره به بورسا برگشته و درون بیمارستانی مشغول به کار هست.

بگوم پسری ۱۰ ساله به اسم امیر دارد و درون حقیقت پدر امیر ، فاروک هست. ۱۰ سال پیش موقعی که فاروک با بگوم رابطه داشته هست ، اسما از این رابطه هم ناراضی بوده و پنهانی بگوم رو تحت فشار قرار میدهد تا از پسرش جدا شود. بگوم هم که از این رفتار اسما ناراحت میشود به انگلیس میرود و آنجا میفهمد که حامله هست و این موضوع را به فاروک نمیگوید. حالا بنابراين از ده سال بگوم دوباره به بورسا برگشته و علت برگشتنش هم اینست که بگوم سرطان دارد و از ترس اینکه اگر بمیرد پسرش کسی را ندارد که با اون زندگی کند و بخاطر همین دوباره به بورسا برگشته تا به فاروک ماجرا را بگه و امیر را به پدرش بسپارد.

عروس استانبول

بگوم که به طور اتفاقی با ثریا آشنا شده و بعدا متوجه میشه که ثریا همسر فاروک هست و بخاطر اینکه ثریا حاملگی پرخطری دارد، منتظر میماند تا بعد از بدنیا آمدن بچه ثریا ماجرا را بهش بگوید و از فاروک هم میخواهد که او نیز تا وضع حمل ثریا چیزی بهش نگه. اما ایپک هم از این موضوع باخبر شده هست و برای اینکه رابطه بین ثریا و فاروک را بهم بزند دنبال فرصتی هست که موضوع بگوم را به ثریا بگوید.

بچه ثریا درون شکمش میمرد و بنابراين مردن بچه ثریا افسردگی میگرد و هنگامی که بخانه برمیگردد بطور اتفاقی یکی از عکسهای قدیمی فاروک و بگوم را که درون اتاق ایپک بود را می بیند و از ماجرا باخبر میشود و بعد از خانه رو ترک میکنه و میذاره میره. فصل اول سریال اینجا تموم میشه. ان شالله بزودی خلاصه ای از فصل دوم سریال رو که الان درون حال پخش هست را درون ادامه همین مطلب قرار خواهیم داد.

عروس استانبول

بازیگران سریال عروس استانبول

۱- اوزجان دنیز بازیگر نقش فاروک

  عروس استانبول

۲- آصلی انور بازیگر نقش ثریا

عروس استانبول

۳- ایپک بیلگین بازیگر نقش اسما

عروس استانبول

۴- صالح بادمچی بازیگر نقش فیکرت

عروس استانبول

۵- دیلارا آکسویک بازیگر نقش ایپک

عروس استانبول

۶- گون مورات آکپینار بازیگر نقش عثمان

عروس استانبول

۷- برکای هاردال بازیگر نقش مورات

عروس استانبول

۸- فیرات تانیش بازیگر نقش آدم

عروس استانبول

۹- نسلیهان آرسلان بازیگر نقش دیلارا

عروس استانبول

۱۰- نسلیهان یلدان بازیگر نقش سنم (خاله ثریا)

عروس استانبول

۱۱- فاتیح کویون اقلو بازیگر نقش آکیف

عروس استانبول

۱۲- نرگس چوراکچی بازیگر نقش کیمت (مادر ایپک)

عروس استانبول

۱۳- هاکان آلتونر بازیگر نقش شهاب (پدر ایپک)

عروس استانبول

عکسهای سریال عروس استانبول

عروس استانبول

 

عروس استانبول

 

   عروس استانبول

 

   عروس استانبول

 

عروس استانبول

 

عروس استانبول

 

عروس استانبول

بازیگران و عوامل سریال عروس استانبول درون پشت صحنه

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما