• تاریخ : ۹ام آذر ۱۳۹۶
 • موضوع : فارسی

شال بافت با آمدن فصل سرما جایگزین انواع شال ها و روسری های دم دست خانم ها میشود این شال ها بافت های نازکی هستند که درون عین حال که مثل بافتنی کاموایی کت و کلفت و ضخیم نیستند و خوب روی سر می ایستند ، گرمای خوبی هم دارند و جایگزین خوبی برای شال و کلاه بافتنی هستند .

درون این نوشته از فارسی لرنینگ میخوهیم ۲۵ مد زیبای شال بافت جدید دخترانه بسیار زیبا با رنگ بندی شیک و کامل را با شما به اشتراک بگذاریم .

علاوه بر مد شال ها ، تصاویر زیر به شما کمک میکنم ببینید چطور میتوانید شال خود را با پالتو یا مانتو تان ست کنید و یک تیپ زمستانی فوق العاده داشته باشید.

مد شال دخترانه بافت بسیار زیبا برای زمستان

شال بافت (۱)

شال بافت جدید

نقش های زیبا روی شال بافت از گذشته که مادر بزرگت ها و مادر ها برای ما شال گردن های پر نقش و نگار می بافتند

همیشه روی بورس بوده و هیچ وقت از مد نمی افتد .

نقوش راه راه و یا ترکیبی از نقش هایی با الهام از طبیعت مثل نقش گوزن – نقش گل ها – نقش دانه های برف و حتی اول اسم روی بافتنی

از جمله محبوب ترین این طرح های بافت روی شال هستند.

شال بافت (۱۱)

شال بافت ساده

شال بافت با ترکیب رنگ صورتی بنفش و طوسی

برای خرید شال بافت به این نکته دقت کنید که بیشتر لباس های زمستانی شما یا لباس خاصی که میخواهید شال را با اين ست کنید چه رنگی هست .

لازم نیست حتما شال بافت شما همرنگ لباس بافتنی باشد ،

همین که یک نوار یا نقش همرنگ روی شال بافت شما وجود داشته باشد

برای ایجاد هماهنگی و هارمونی لباس کافی هست .

شال بافت (۲)

شال بافت با پالتو مشکی

اگر لباس گرم شما مشکی ، سفید ، طوسی یا از دسته رنگ های خنثی و با یک رنگ ثابت بدون نقش و نگار هست

دست شما درون گزينش انواع شال بافت باز می ماند.

مثلا میتوانید انواع شال های بافت رنگارنگ را با پالتو مشکی خود به زیبایی ست کنید .

شال بافت (۳)

شال بافت (۴)

شال بافت ساده و شیک

اگر لباس گرم شما رنگی رنگی هست یا پر از نقش و نگار بافته شده

بهتر هست برای اين یک شال ساده هماهنگ با رنگ زمینه لباس یا هماهنگ با نقش های روی پالتو گزينش کنید .

معمولا گزينش شال و روسری رنگی رنگی با مانتو یا پالتو رنگی رنگی گزينش جالبی نخواهد بود .

شال بافت (۸)

شال بافت دخترانه

علاوه بر رنگ پالتو یا لباس گرم میتوانید تمام یا قسمتی از رنگ شال را با رنگ شلوار یا بوت های زمستانی تان ست کنید .

مثل تصوير های پایین که شال بجای رنگ پالتو با رنگ شلوار ست شده هست

 و ترکیب زیبایی هم ساخته شده هست.

شال بافت (۲۰)

شال بافت (۱۴)

شال بافت (۱۲)

مد شال بافت جدید

یک توصیه دیگر برای گزينش شال بافت این هست که

درون کنار یک پالتو رنگ شاد یا گرم از شال و درون کنارش شلوار و بوت رنگ سرد یا خنثی دسترس کنید و برعکس

اگر پالتو شما از رنگ های سرد یا تیره هست

از شالی دسترس کنید که درون اين از رنگ های گرم یا شاد دسترس شده باشد

اینطوری ترکیب زمستانی بسیار زیبایی خواهید ساخت .

شال بافت (۱۳)

شال بافت (۲۱)

شال بافت (۹)

شال بافتنی زنانه
شال بافتنی دخترانه

شال بافت (۵)
شال بافت زنانه
شال بافتنی جدید

شال بافت (۶)
شال بافت
شال بافت جدید
شال بافت ساده

شال بافت (۷)
شال بافت ۲۰۱۷
شال بافت ۲۰۱۸

شال بافت (۱۰)
شال بافت ۹۶
شال بافت ۹۷

شال بافت (۱۵)
مد شال بافت ۹۷
شال بافت زنانه ۹۷

شال بافت (۱۶)
مد شال بافت ۹۷
مد شال بافت دخترانه ۹۷

شال بافت (۱۷)شال بافت (۱۸)شال بافت (۱۹)شال بافت (۲۲)شال بافت (۲۳)شال بافت (۲۴)شال بافت (۲۵)

حالا که صحبت از ست کردن لباس ها با هم از جمله چطور ست کردن شال بافت با انواع پالتو و لباس گرم شد پیشنهاد میکنم این متن از سایت چطوری را بخوانید که از سیر تا پیاز ست و ست کردن لباس دستتان بیاید .

آموزش بافت شال گردن بدون میلی بافتنی

اما قبل از اين توصیه میکنم این کلیپ جالب درون مورد بافت شال گردن با دست و بدون میل بافتنی را تماشا کنید  : )

گاهی اوقات ست کردن رنگ لباس می‌تواند تبدیل به دغدغه‌ای ذهنی برای‌ ما شود. مثلا اینکه برای پیراهن سبزمان، چه رنگ شلواری گزينش کنیم یا با دامن آبی‌مان چه رنگ بلوزی بپوشیم. برای این کار یک سری قوانین قطعی وجود دارند که می‌گویند کدام رنگ‌ها درون کنار یکدیگر بهتر به نظر می‌آیند. ولي وقتی که این قوانین را دانستید، می‌توانید آنها را بشکنید. ولی دانستن این قوانین خالی از لطف نیست. بیایید با هم ببینیم ست کردن رنگ لباس چگونه هست.

بخش اول: رنگ‌ها را بشناسید

۱. از چرخه‌ی رنگ‌ها دسترس کنید

چرخه‌ی رنگ می‌تواند به شما بگوید کدام رنگ‌ها ترکیب بهتری می‌سازند. ترکیب خاصی از رنگ‌های موجود درون این چرخه که به چشم انسان ترکیب خوبی می‌آیند، هارمونی (هماهنگی) رنگ‌ها نامیده می‌شود. رنگ‌های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب رنگ‌های اصلی با هم رنگ‌های ثانویه را می‌سازد. رنگ‌های ترکیبی (مرتبه سوم) نیز از ترکیب رنگ‌ اصلی با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آید.

 • درون این چرخه بعضی رنگ‌ها گرم و برخی دیگر سرد هستند. رنگ‌های گرم به رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد متمایل‌اند. رنگ‌های سرد نیز به رنگ‌های آبی، سبز و بنفش گرایش دارند. ترکیب کردن رنگ‌های گرم با یکدیگر و رنگ‌های سرد با هم، روش خوبی برای ایجاد هماهنگی رنگی برای افراد مبتدی هست. این کار کم‌کم به شما کمک می‌کند تا بیشتر با رنگ‌ها احساس راحتی کنید.
 • مشکی، سفید و خاکستری رنگ‌های خنثی هستند و می‌توانند درون ست کردن لباس بسیار مفید باشند.
 • با افزودن رنگ سفید رنگ‌ها ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شوند که اصطلاحا به این حالت «ته‌رنگ» می‌گویند. درون مقابل با افزودن رنگ سیاه رنگ‌ها تیره‌تر یا سیرتر می‌شوند که به این حالت «سایه‌» رنگ می‌گویند. درون نهایت هم «تُن» رنگ که با افزودن رنگ خاکستری ایجاد می‌شود. برای ست کردن لباس باید دقت داشت که ته‌رنگ، سایه‌ و تن‌رنگ با همدیگر ترکیب خوبی بسازند.

۲. تا حد ممکن از رنگ های مکمل درون لباس دسترس نکنید

این رنگ‌ها درون چرخه‌ی رنگ درون مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند (مثلا بنفش و زرد). نگذارید نام مکمل این رنگ‌ها شما را فریب بدهد. این رنگ‌ها مکمل یکدیگرند، ولی برای ترکیب لباس شما مناسب نیستند.

 • اگر درون ست کردن رنگ لباس فردی جسور و با اعتمادبه‌نفس هستید، مجبور نیستید از پوشیدن رنگ‌های مکمل با یکدیگر خودداری کنید. یک راه مناسب برای پوشیدن رنگ‌های مکمل با یکدیگر این هست که یک رنگ مکمل را با رنگ ملایم‌تر متضادش بپوشید. به عنوان مثال ست کردن پیراهن زنانه‌ی آبی سلطنتی با شال و کفش طلایی کم‌رنگ (ملایم) می‌تواند ترکیب خوبی باشد.

۳. از رنگ‌های مشابه دسترس کنید

رنگ‌های مشابه درون چرخه‌ی رنگ دقیقا درون کنار یکدیگر قرار دارند (مانند سبز و زرد یا قرمز و نارنجی). چون این رنگ‌ها به هم نزدیکند، چشم‌نوازترند.

 • یک مثال خوب از ست کردن رنگ‌های مشابه، پیراهن زنانه‌ی قرمز مایل به نارنجی با گردنبند طلایی و کفش صورتی هست.
 • بهتر هست برای ست کردن رنگ‌های مشابه، بیش از سه رنگ را دسترس نکنید. درون مثال بالا از سه رنگ (طلایی، قرمز و صورتی) دسترس کردید و بهتر هست رنگ مشابه دیگری درون ترکیب لباس‌تان نباشد.

۴. از رنگ‌های اصلی دسترس کنید

رنگ‌های اصلی آبی، قرمز و زرد هستند. ست کردن این رنگ‌ها با هم بسیار دشوار هست. ولی اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام بدهید، ترکیب فوق‌العاده‌ای به دست می‌آید. اگر می‌خواهید ست لباس‌تان تک‌رنگ باشد، باید از رنگ‌های تیره یا روشن‌تر همان رنگ (با یا بدون یک رنگ خنثی) دسترس کنید.

 • یک مثال از ست تک‌رنگ می‌تواند تاپ سفید همراه با شلوار جین آبی، بوت کوتاه آبی تیره و ژاکت آبی تیره باشد. اگر درون نهایت ترکیب مورد نظر برای‌تان زیادی یک رنگ بود می‌توانید از یک روسری قرمز یا بنفش روشن هم دسترس کنید.
 • برای ست کردن مناسب رنگ‌های اصلی با یکدیگر، می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای ایجاد ارتباط بین آنها دسترس کنید. مثلا کفش‌های پاشنه‌بلند قرمز با شلوار جین آبی و جواهرات طلایی را می‌توان با تاپ خاکستری و ژاکت مشکی ترکیب کرد.

۵. بعضی رنگ‌ها را با هم ترکیب نکنید

بعضی رنگ‌ها به خوبی با هم با ترکیب نمی‌شوند، ولی برخی به اشتباه آنها را با هم ترکیب می‌کنند. از این اشتباهات رایج خودداری کنید تا ستِ بهتری داشته باشید.

 • رنگ مشکی معمولا با اکثر رنگ‌ها ترکیب خوبی می‌سازد، ولی مشکی را با دو رنگ ترکیب نکنید. اولین رنگ سرمه‌ای هست. هر چند سرمه‌ای و مشکی به هم نزدیک‌اند، اما با هم ترکیب خوبی نمی‌سازند. دومین رنگ قهوه‌ای هست. رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای را با هم ست نکنید، مگر اینکه خیلی خیلی از ست بودن اين مطمئن باشید.
 • رنگ‌های سفید و کرم نیز با هم ترکیب خوبی نمی‌سازند. ولی رنگ‌های کرم و قهوه‌ای ترکیب خوبی ایجاد می‌کنند.
 • رنگ‌های قهوه‌ای و خاکستری نیز ترکیب خوبی تشکیل نمی‌دهند. این دو از رنگ‌های خنثی هستند و رنگ‌شان به گونه‌ای نیست که بتوانند اثر هم را افزایش بدهند.

بخش دوم: ایجاد مطابقت بین رنگ‌ها

۱. برای ست لباس بیرون‌، از رنگ‌های خنثی دسترس کنید

این یک نصیحت مهم برای ایجاد یک ست مناسب درون لباس‌های بیرون از خانه هست. دسترس از رنگ‌های خنثی می‌تواند سبب شود رنگ انتخابی‌تان جلوه‌ی بهتری داشته باشد و ترکیب بهتری ایجاد کند.

 • دسترس از رنگ خاکستری درون ست بیرون می‌تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید شلوار خاکستری را با بلوز سفید و ژاکت آبی ترکیب کنید.
 • رنگ سفید با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب خوبی می‌سازد و درون ست‌های بیرونی هم می‌تواند بسیار کارگشا باشد. می‌توان بلوز سفید را زیر ژاکت یا گرمکن هم پوشید.
 • از پوشیدن شلوارهای رنگی خودداری کنید. مگر اینکه یک تاپ با رنگ خنثی داشته باشید (مثل شلوار جین قرمز با ژاکت خاکستری). با این اوصاف معمولا شلوارهای رنگی دقت را از ست لباس دور کرده و فقط بر روی خود متمرکز می‌کنند.

۲. از درجات مختلف رنگ‌ها دسترس کنید

هر رنگی درجات مختلفی دارد. ممکن هست تیره یا روشن‌تر باشد. اگر می‌خواهید لباسی را ست کنید، بهتر هست درون ست خود از درجات مختلف رنگ‌های انتخابی‌تان دسترس کنید. مثلا یکی از لباس‌ها درجه‌ی تیره‌تر و دیگری درجه‌ی روشن‌تری داشته باشد.

 • به عنوان مثال ممکن هست بخواهید کراوات طلایی پررنگ را با پیراهن آبی روشن و شلوار مشکی یا خاکستری ست کنید. رنگ طلایی پررنگ درجه‌ی تیره‌تری نسبت به آبی روشن خواهد داشت.
 • می‌توانید از رنگ‌های لباس خود تصوير سیاه و سفید بگیرید. این کار به شما درجه‌ی رنگ‌های انتخابی‌تان را بهتر نشان می‌دهد. درون نهایت می‌توانید بهتر این درجات را با هم ست کنید (مثلا درجه‌ی تیره با درجه‌ی روشن‌تر).

۳. تمرین کنید

باید رنگ‌های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید بر پايه تجربه‌ی خودتان بفهمید از چه ترکیبی خوش‌تان نمی‌آید. مثلا ممکن هست دوست نداشته باشید که با بلوز آبی روشن روسری زرد براق دسترس کنید. شاید دوست داشته باشید از زرد روشن‌تر یا طلایی تیره دسترس کنید.

بخش سوم: از ست‌های مطمئن دسترس کنید

۱. از رنگ‌ها به همراه رنگ‌های خنثی دسترس کنید

یک راه خوب برای ست کردن لباس، ترکیب رنگ‌ها با رنگ‌های خنثی هست. رنگ‌های خنثی تأثیر رنگ لباس‌تان را افزایش می‌دهند.

 • می‌توانید یک رنگ را با یک رنگ خنثی ست کنید. مثلا می‌توانید یک بلوز قرمز روشن را با یک دامن مشکی و یک کفش بدون پاشنه‌ی قرمز ست کنید. همچنین می‌توانید شلوار جین آبی خود را با یک تاپ سفید و روسری آبی ست کنید.
 • می‌توانید یک رنگ را با دو رنگ خنثی ست کنید. مثلا می‌توانید یک پیراهن زنانه‌ی نارنجی را با ژاکت سفید و سیاه، کفش سیاه و گوشواره‌ی سفید ست کنید. یا می‌توانید شلوار قهوه‌ای را با ژاکت کرم و روسری طلایی ست کنید.
 • اگر بخواهید درون ست خود کمی ریسک‌پذیرتر باشید، می‌توانید دو رنگ را با یک رنگ خنثی ست کنید. اگر از توانایی خود درون ست کردن مطمئن نیستید، می‌توانید از دو رنگ مشابه دسترس کنید. مثلا می‌توانید یک کت قرمز را با پیراهن زنانه‌ی سفید، کفش و کیف نارنجی ست کنید. یا می‌توانید شلوار مشکی را با بافت آبی تیره و روسری آلبالویی ست کنید.

۲. از رنگ‌های خنثی گرم دسترس کنید

اگر درون ست کردن لباس مردد بودید، می‌توانید از رنگ‌های خنثی گرم دسترس کنید. مثلا ترکیب قهوه‌ای و کرم بسیار خوب و برازنده هست. همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی که بیشتر تُن زمینی (رنگ‌هایی که با رنگ خاکستری ترکیب می‌شوند) دارند، مانند سبز زیتونی نیز دسترس کنید.

۳. لباس‌های طرح‌دار را با رنگ‌های خنثی یا لباس‌های ساده ست کنید

ست کردن لباس‌هایی که طرح یا الگوی رنگی خاصی دارند، کار سختی هست. شما باید دقت کنید که الگوی لباس‌تان تحت شعاع بقیه‌ی ست شما قرار نگیرد و درون عین حال بقیه‌ی ست شما را به حاشیه نراند.

 • می‌توانید یک لباس طرح‌دار را با یک یا دو رنگ خنثی یا لباس ساده بپوشید. برای مثال می‌توانید یک تونیک بافتنی راه‌راه بنفش و سیاه را با ساپورت مشکی و بوت خاکستری بپوشید. همچنین می‌توانید یک پیراهن پشمی را با شلوار مخمل کبریتی قهوه‌ای و یک بلوز ساده‌ی سفید برای زیر پیراهن ست کنید (دکمه‌های پیراهن را باز بگذارید).
 • همچنین می‌توانید یک لباس طرح‌دار را با یک لباس ساده با رنگی از رنگ‌های لباس طرح‌دارتان ست کنید. مثلا اگر یک دامن قرمز با طرح زرد و نارنجی خورشید دارید، می‌توانید اين را با یک بلوز نارنجی ست کنید. ولي کفش‌تان باید رنگ خنثی داشته باشد
 •  نکات

 • برای ست بیرون نهایتا از سه رنگ دسترس کنید. این سه رنگ شامل رنگ خنثی ست‌تان نیز می‌شود. با این کار می‌توانید مطمئن شوید ست لباس‌تان زیادی رنگارنگ نیست.
 • یک راه مناسب برای اینکه کمی رنگ را درون ست لباس‌تان افزایش بدهید، دسترس از رنگ درون لوازم یا پوشیدنی‌های فرعی هست که باید با رنگ اصلی‌ ست‌تان ترکیب خوبی تشکیل بدهد. مثلا می‌توانید گوشواره‌ی زرد را با بلوز سبز یا کراوات آبی را با پیراهن قرمز ست کنید.
 • فراموش نکنید که شما آزادید که هر چه دوست دارید، بپوشید. تا وقتی که شما ست لباس خود را دوست داشته باشید، نظر دیگران چه اهمیتی دارد؟!
 • از پوشیدن دو رنگی که خیلی به هم نزدیک‌اند، خودداری کنید. اگر خواستید به این شکل لباس خود را ست کنید، از رنگ کاملا یکسان دسترس کنید یا یک تن خنثی برای ست خود گزينش کنید.
 • بهتر هست از پوشیدن رنگ مشکی با رنگ قهوه‌ای خودداری کنید، مگر اینکه کاملا از مطابقت آنها مطمئن باشید. به عنوان مثال لباس مشکی و کفش قهوه‌ای سبب می‌شود بیننده گمان کند شما از رنگ‌شناسی چیزی نمی‌دانید.

همچین بخوانید :

بافت بلند دخترانه | ۳۳ مد مانتو بافت بلند جدید دخترانه با رنگ های شاد

مد شال و روسری ویژه عید نوروز ۹۶ | روسری دخترانه اسپرت ۲۰۱۷

مدلهای پالتو و کت های دخترانه کره ای شیک ۲۰۱۶

مد شال و روسری پاییزه بسیاز زیبا 

 


Post Views:
۲۸

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما