• تاریخ : ۲۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

جزئیات وام مسکن با سود ۶% برای زوج های جوان

وام مسکن با سود ۶ درصد : ولی‌الله سیف امروز درون مراسم آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری که با حضور رییس‌جمهور درون وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، بیان اینکه درون ماه‌های اخیر بخش مسکن تحرک ویژه‌ای داشته و علائم مثبتی به اقتصاد می‌دهد، اظهار کرد: رشد معاملات بخش مسکن نسبت به پارسال حدود ۱۲.۵ درصد رشد داشته هست.

وام مسکن با سود 6 درصد

وی اعلام کرد: نظام بانکی کشور منابع خود را هدفمند به سمت بخش‌هایی که درون تحقق رشد اقتصادی اثربخش دارند هدایت می‌کند که بخش مسکن و طرح بازآفرینی شهری یکی از این بخش‌هاست.

سیف افزود: پیش‌بینی شده هست درون اولین سال اجرای این طرح ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته و ۲۴۰ هزار شغل جدید نیز ایجاد شود. منابع پیش‌بینی شده نیز برای سال آینده بالغ بر ۶۸۰۰ میلیارد تومان هست.

وی ادامه داد: تمامي مقدمات کار نظام بانکی برای کمک به اجرای این طرح آماده هست و همزمان با پیشرفت این پروژه‌ها، نظام بانکی تسهیلات لازم را ارائه می‌کند.

رییس کل بانک مرکزی نرخ سود تسهیلات برای خرید خانه درون محله‌های بازآفرینی شده را هشت درصد و دوره بازپرداخت اين را ۱۲ ساله ذکر کرد که رییس‌جمهور نیز از رییس بانک مرکزی خواست نرخ سود تسهیلات برای خرید خانه درون مناطق بازآفرینی شده توسط زوج‌های خانه اولی به شش درصد کاهش دهد.

منبع: ایسنا

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما