• تاریخ : ۳ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

شرایط پرداخت وام ۳ میلیونی به زنان سرپرست خانوار

وام ۳ میلیونی زنان سرپرست خانوار : ۳۳ هزار وام ۳ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به زنان سرپرست خانوار پرداخت می‌شود

وام 3 میلیونی زنان سرپرست

مراسم امضای انعقاد تفاهمنامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای اجرای «طرح اندوخته بانوان مهر ایران» و به منظور اعطای تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار صبح امروز برگزار شد و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرتضی اکبری مدیر عامل این بانک درون محل این معاونت تفاهمنامه همکاری را امضا کردند.

مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درون این مراسم اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک هزار میلیارد ریال برای اجرای این تفاهم‌نامه اختصاص داده هست.

وی افزود: زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست می‌توانند با داشتن معرفی نامه از سوی سازمان های حمایتی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مراجعه به شعب این بانک درون سراسر کشور، از این تسهیلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ٢٤ ماهه بهره مند شوند. ولي تلاش می کنیم سال های آینده و درون مراحل بعدی میزان تسهیلات به زنان سرپرست خانوار را افزایش دهیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درون پاسخ به سوال که آیا تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی پاسخگوی نیازهای این بخش هست، اعلام کرد: عمده تقاضاها درون استان‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریال هست و به همین منظور عدد را روی ۳۰ میلیون ریال گذاشتیم تا بتوانیم تعداد بیشتری را پوشش دهیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از زنان سرپرست خانوار درون شرایط مالی بسیار سختی قرار دارند و بسیاری از آنها حتی به این مبلغ بسیار نیازمند هستند. امیدواریم بتوانیم درون مراحل بعدی هم میزان تسهیلات و هم مبلغ اين را افزایش دهیم تا زنان سرپرست خانوار بتوانند با این تسهیلات مشکلات خود را حل کنند. دوره بازپرداخت این تسیهلات ۲۴ ماه هست.

اکبری بیان اینکه برای سایر بانوان هم نرم افزار‌های دیگری برای اعطای تسهیلات داریم، ادامه داد: درون این زمینه نیازمند تامین منابع مردمی هستیم چون این بانک از محل منابع مردمی اداره می شود. بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک کوچک از نظر منابع مالی هست اما خوشبختانه درون سال های اخیر درون حال رشد هست.این بانک یک ریال از دولت منابع نمی گیرد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران درون ادامه به برخی از تسهیلات پرداختی از سوی این بانک به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی اشاره کرد و اعلام کرد: از ابتدای سال تا آخر دی ماه ۶۸ درصد سهمیه کمیته امداد با مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال و ۷۵ درصد از سهمیه سازمان بهزیستی با مبلغ ۱۸۷ میلیارد ریال به آنها پرداخت شده هست.

وی همچنین میزان تسهیلات پرداختی ازدواج را ۳۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: روند پرداخت تسهیلات درون بانک سرعت گرفته هست و خوشبختانه تاکنون (از ابتدای سال جاری تا دی ماه) ۶۰۰ هزار مورد تسهیلات با مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با میانگین ۱۰۰ میلیون ریال به مردم متقاضی پرداخت شده که ۵۵ درصد اين درون زمینه اشتغالزایی بوده هست.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرد: درون حال حاضر این بانک تسهیلات ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی برای اشتغال خانگی دارد و یکی از اهداف اصلی بانک حرکت به سمت تسهیلات اشتغالزایی درون سطح کشور هست.

وی به رشد ۶۷ درصدی منابع این بانک درون سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون منابع این بانک ۱۰ هزار میلیارد تومان هست و چون منابع این بانک با دسترس از منابع مردمی هست به سختی می توانیم منابع را جمع کنیم.

منبع: فارس نیوز

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما