• تاریخ : ۲۰ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فارسی

شرکت وان‌وب بزودی اینترنت ماهواره ای ارائه می دهد

ارائه اینترنت ماهواره ای درون سراسر کره زمین

شرکت وان وب بزودی اینترنت ماهواره ای را درون سراسر کره زمین ارائه می دهد.

شرکت وان‌وب با عقد قراردادی جدید با شرکت هیوز (Hughes) به زودی ارائه‌ی اینترنت ماهواره‌ای را آغاز خواهد کرد.

۳۱ درصد از مردم جهان به اینترنت دسترسی ندارند. وان‌وب (OneWeb) شرکتی هست که قصد دارد از طریق ماهواره دسترسی به اینترنت نسل سوم را برای این ۳۱ درصد امکان‌پذیر کند. حالا، این شرکت یک گام دیگر به این هدف نزدیک‌تر شده هست.

این شرکت که توسط شرکت‌های میلیاردری نظیر ویرجین گروپ، سافت‌بنک، کوکاکولا، بارتی گروپ، کوالکام و ایرباس حمایت مالی می‌شود، به تازگی اعلام کرده هست که با یکی از زیرمجموعه‌های شرکت اکواستار به نام هیوز قراردادی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار را جهت آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای توزیع سرویس‌های اینترنتی به امضا رسانده هست.

بر پايه این توافق، شرکت Hughes Network Systems سیستم شبکه‌ی اتصال به زمین را جهت پشتیبانی از ماهواره‌های شرکت وان‌وب که درون ارتفاع نسبتا کمی از سطح زمین قرار دارند راه‌اندازی خواهد کرد.

این قرارداد متمم توافقی هست که دو شرکت درون ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ به امضا رسانده بودند. به موجب این قرارداد، وان‌وب درون سال ۲۰۱۹ امکان ارائه‌ی اولین خدمات اینترنت ماهواره‌ای را خواهد داشت.

طبق توافق جدید، شرکت هیوز چند سایت‌ مسیریابی را به همراه نقطه‌ی دستیابی، جهت ردیابی ماهواره‌ها و تسهیل تبادل پرسرعت داده بین اين‌ها تولید خواهد کرد.

مجموعا، ارزش قرارداد بین این دو شرکت حدود ۳۰۰ میلیون دلار هست. گِرگ وایلر، بنیان‌گذار و مدیرعامل وان‌وب می‌گوید: «شروع تولید سیستم اتصال به زمین گام بزرگی درون تحقق هدف وان‌وب درون رساندن دنیای دیجیتال به همگان هست. ما خرسندیم که این گام مهم را برداشته‌ایم؛ چرا که حالا می‌توانیم اوایل سال ۲۰۱۹ درون اولین اقدام تک‌تک خانه‌های روستایی درون آلاسکا را به اینترنت ماهواره‌ای خود مجهز کنیم.»

دو شرکت وان‌وب و هیوز گسترش سیستم شبکه‌ی اتصال به زمین دو سال پیش آغاز کردند و تا کنون دستاوردهایی مانند ساخت تجهیزاتی با امکان پشتیبانی از نقاط دستیابی ماهواره‌ای را به همراه داشته هست. از جمله این تجهیزات سیستم‌های سوییچ مخصوص، مودم‌های بیرونی و تشدیدکننده‌های جریان برق را می‌توان نام برد.

با امضای این قرارداد، تجهیزات فوق از اواسط سال آینده روانه‌ی بازار خواهند شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما